Турники та бруси
Брусья - парний гімнастичний снаряд, що складається з двох паралельних жердин, розташованих на рівній (чоловічий варіант) або різній висоті (жіночий варіант). Турнік - статична спортивна перекладина, укріплена стійками.
Вправи на брусах та турниках виконуються зі своєю масою тіла. Можливість виконувати широкий спектр вправ та опрацьовувати різні групи м'язів робить його універсальним снарядом як для домашніх тренувань, так і для професійного спорту.
За місцем кріплення турніки та бруси розрізняють:
- настінні;
- кутові;
- стельові;
- підлогові;
- розпірні.
Зверніть увагу: не можна встановлювати турніки на стіни з гіпсокартону або сібіту. Для цього підійде залізобетонна чи цегляна стіна. У такому разі краще використовувати підвісні турніки, які кріпляться до стелі, а не стіни.
Види снарядів
Турнік настіннийАнкерна система кріплення дозволяє фіксувати турнік на будь-якій висоті, навіть під стелею. Настінний турнік витримує 200 кг ваги. З боків, найчастіше, є вигнуті рукояті для хвата, які дозволяють «у вільному висі» розтягнути широкі м'язи спини, підготувавши їх до складніших вправ, і навіть дають можливість виконувати вправи на м'язи спини, грудей і рук (наприклад, вправа « паралельний хват» дозволяє розвинути біцепси).
За допомогою настінного турніка можна наростити м'язову масу, прокачати спину та прес.
Дверний (розсувний) турнік
Такий турнік також встановлюється у дверний отвір або над дверима за допомогою анкерів чи іншого виду кріплень. Найбільш економний та простий варіант турніка. Діаметр самої поперечини становить 28 мм, що дозволяє витримувати вагу до 100 з невеликим кілограм. Оптимальна довжина перекладини дає можливість використовувати різний хват, тренуючи руки та м'язи спини. Також підходить для прокачування преса.
Зверніть увагу:Більшість дверних одвірків виготовлена з ДВП або ДСП і недостатньо міцні для такого турніка. У такому разі кращекупити турнік у Києвібез кріплень (розпірний), про переваги якого розповімо нижче.
Головна перевага - не потрібно свердлити стіну або ставити дверну коробку. Кріплення верхньої поперечини здійснюється на верхній лиштві в отворі, а нижня поперечина впирається в бічні лиштви з протилежного боку. Сам турнік компактний та легкий, витримує до 150 кг ваги. При цьому досить недорогий.
Наявність додаткових рукояток у більшості моделей дозволяє використовувати як перпендикулярний, так і паралельний хват.
Швидкознімна конструкція дозволяє знімати турнік і переміщати по будинку або брати його на відпочинок. Також можна встановити його на підлогу та використовувати для віджимань та преса.
Єдиний недолік - це ризик зірватися під час виконання вправ у ривку. Однак і тут є рішення: за необхідності можна закріпити розпірний турнік за допомогою дюбелів. Або вибрати попередню модель (розсувну).
Найбільш об'ємний і дорогий турнік, який підійде лише для спортзалу чи просторої квартири. Сам по собі він не є просто турником, а розцінюється як тренувальний комплекс. Окрім турніка та брусів він укомплектовується боксерською грушею, штангою, шведською стінкою, лавою та тримачами для гантелей. Дозволяє виконувати широкий спектр силових вправ на всі групи м'язів.
Більше просунутий варіант снаряда. Дозволяє виконувати всі вправи, що підходять як для турніка, так і для брусів. Конструкція об'ємніша і займає більший простір. Витримує до 200 кг ваги. Кріпиться до стіни за допомогою металевих гачків, що входять до комплекту. Це дозволяє знімати його з петель, змінювати поперечину на бруси. Вартість такого снаряда вища, проте це компенсується широким спектром виконуваних вправ: як статичних, так і динамічних. На трансформер, часто, можна закріпитидодаткове обладнання (петлі TRX, боксерську грушу, гімнастичні кільця та ін.).
Кріпиться в кутку на дві перпендикулярні стіни за допомогою анкерів, при цьому можна самостійно визначати градус установки - від 5 до 85. Чим міцніше анкери, тим вище вагове навантаження, яке витримує снаряд. Монтується на бетонну чи цегляну стіну. Займає мінімум місця. Дозволяє опрацювати м'язи рук, грудей, спини та преса. Конструкція, як правило, цільнозварна, що виключає люфт.
Додаткові рекомендації
Для того щобкупити бруси (турник) у Києві,які ідеально підійдуть Вашим вимогам, рекомендуємо звернути увагу на такі характеристики:
- Вага виробу. Якісний турнік виконується з товстого металевого профілю та має вагу не нижче 3-5 кг;
- Максимально допустиме навантаження. Стандартний тренажер витримує вагу 100-150 кг у ривку, проте для підвищення витривалості до 200-250 кг можна самостійно посилити конструкцію кріплення;
- Зростання та висота стелі/стін. Ідеально, якщо залишається щонайменше 10-15 см вільного простору під час виконання вправ. Це правило відноситься і до довжини перекладини. Наприклад, високій людині краще придивитися до поперечини довжиною від 120 см, низького або середнього зросту - можна розглянути поперечину в 100 -110 см;
- Діаметр поперечки (грифа). Для дорослого чоловіка оптимально 27-30 см; для жінок 23-25 см;
- Покриття грифа та рукояток. Найкращий варіант - м'яке і нековзне, наприклад, піна або гума, порошкове напилення, шкіра. У крайньому випадку проблема вирішується придбанням спеціальних рукавичок для тренувань;
- Підлокітники. Їхня наявність розширює можливості тренувань на прес.
Ціна на турники (бруси) у Києвізалежить від модифікації, зручності та витривалості конструкції. Проста поперечина (турник) обійдеться недорого, а вартість стаціонарного трансформера залежить від кількості додаткових функцій (шведська стінка, дитячий канат, стійки під гантелі, гімнастичні кільця, боксерський мішок, гачки для TRX-резинок та ін.).