Батути
Як не дивно це звучатиме, але сучасний батут є одним із найефективніших кардіотренажерів. Починаючи з 2000 року, стрибки на батуті були включені до програми Олімпійських ігор. 10 хвилин джампінгу повністю замінюють півгодинну пробіжку. За годину стрибків можна загубити до 1000 калорій! При цьому спортсмен не відчуватиме такої втоми, як під час їзди на велосипеді або після бігу.
Заняття на вуличному батуті сприяють:
· зміцненню серцево-судинної системи;
· профілактики захворювань опорно-рухової системи;
· покращення координації рухів;
· нормалізації діяльності ШКТ;
· рятуванню від надмірної ваги.
Стрибки на батуті можуть допомогти позбутися морської хвороби та заколисування в автотранспорті. Тож стрибати дуже корисно та встановити батут – досить вигідне та практичне рішення. Залишилось вибрати модель.
Який батут краще купити
Враховуючи величезний асортимент представлених на українському ринку батутів, вибрати найкращий буде непросто. Але вирішити це завдання допоможе детальне вивчення особливостей різних моделей. Чим відрізняються батути і які параметри звертати увагу під час виборів?
Види вуличних батутів
Каркасні моделі є рамою з натягнутим між її стійками полотном. Такі конструкції можуть бути квадратною, круглою, прямокутною, овальною формою. Особливість – статичність самого полотнища. Виштовхування відбувається за рахунок спрацьовування розміщених по кутах обладнання пружин.
Надувні батути призначені більшою мірою для розваг малюків. Для їх виробництва використовуються матеріали, що не пропускають повітря. Високо підстрибнути на такому батуті не вийде, тож назвати його спортивним снарядом можна лише умовно.
Розміри каркасних батутів
Один із важливих критеріїв вибору батута – розмір стрибкового полотна. Якщо займатиметься лише дитина – достатньо діаметра 100 см. для стрибків дорослих або кількох людей одночасно слід вибрати обладнання з більшою площею стрибкового полотна. Сьогодні у продажу є моделі із габаритами до 545 см.
Висота ніжок батута також може бути різною. У модифікаціях з опорами до 90 см у наявності повинні бути сходи.
Тип захисної сітки
Більшість вуличних батутів оснащена захисною сіткою. Така огорожа дозволить стрибати безпечно, без загрози «вилетіти» за межі конструкції. Професійні стрибуни цілком успішно контролюють стрибки без цього доповнення, але для дитячих тренувань сітка необхідна.
Сітка фіксується на опорах і може бути внутрішньою та зовнішньою (залежно від області кріплення).
Скільки має бути пружин у батуті
Наскільки високим буде стрибок залежить від умінь джампера та кількості встановлених в устаткуванні пружин. Серед доступних варіантів – батути з 34 – 108 пружинами із міцної сталі. Професійні моделі з великою кількістю цих елементів дають можливість піднятися у повітря на висоту до 10 метрів! Усі пружинні блоки батута мають бути покриті захисними матами.
Заміною пружин можуть служити фіброволоконні амортизатори. Такі інноваційні моделі коштують дорожче, але гарантують високу безпеку та м'якість стрибків.
Яку вагу витримає батут
При виборі вуличного батуту важливо врахувати його вантажопідйомність:
дитячі батути призначені для загальної ваги користувачів від 50 до 70 кг;
підліткові та аматорські дорослі модифікації виробляють із навантаженням до 130 кг:
професійні батути витримають навантаження до 220 кг.
Ви вже обрали, який батут вам потрібний? Купуйте його недорого в інтернет-магазині Orbitreki.