(093) 125 22 77

(095)254-22-77

(098)732-33-55

(095) 254 22 77

Режим роботи

Понеділок п'ятниця: 900 - 2000

Субота: 1000 - 1600

Неділя: вихідний

Гантелі


Показано 1 по 12 з 614 (Всього сторінок 52)

Гантелі - універсальний спортивний снаряд, що використовується як для підтяжки тіла, так і для прокачування та нарощування практично будь-якої групи м'язів. Протипоказання за віком мінімальні: можна займатися і підлітку, і людині похилого віку, головне - правильно оцінити рівень спортивної підготовки.


У порівнянні зі штангою та фітнес-станцією у гантелей ширший діапазон руху. Від рівня-початківця до просунутого ліфтера - можна підібрати тренування будь-якого ступеня складності.


Категоричних протипоказань щодо частоти занять із гантелями немає. Однак спортивні експерти радять новачкам використовувати гантелі або штангу не частіше 2-3 разів на тиждень, при цьому спираючись на комплексне опрацювання всіх груп м'язів, витривалість та силу.

Види гантелей

Гантелі у Києвіділяться на 2 типи: цільнолиті та розбірні. Перші є два фіксованих вантажу геометричної форми (кулі, шестигранні призми, округлий квадрат тощо), з'єднаних рукояттю для хвата. Другі відрізняються тим, що не мають фіксованого навантаження і його можна регулювати за допомогою додавання млинців більшої чи меншої ваги.


Литі гантелі підійдуть для кардіо-тренування, де головне завдання – підтримати тіло у тонусі. Розбірні гантелі мають на увазі збільшення силового навантаження та нарощування м'язової маси.

Порада:якщо Ви вирішили купити гантелі у Києві, дотримуйтесь правила 20% під час вибору. Для фітнесу необхідно зробити 6-8 виконань, для нарощування рельєфу та обсягу м'язів – 15 і вище. Якщо Ви не доробили 1-2 повторення, значить, вага не Ваша і варто взяти гантелі на 20% легше. Те ж правило діє і у зворотний бік, якщо повторення даються надто легко – вибираємо гантелі вагою на 20% важчими.

Млинці для гантелей

Млинці для гантелей і грифів зустрічаються декількох типів, що відрізняються вагою, посадковим діаметром і матеріалом покриття (про особливості матеріалів поговоримо трохи пізніше). Найбільш поширені покриття:


  • гума;
  • пластик;
  • емаль (сталь).



Посадковий (внутрішній) діаметр – це розмір отвору під гриф. Від цієї характеристики залежить сумісність грифа штанги та дисків, вони мають збігатися. Зустрічаються діаметри від 25 мм до 50 мм. Найбільш широко поширені 26 мм та 28 мм.


Зовнішній діаметр диска безпосередньо впливає на його вагу: чим більша вага млинця – тим більше діаметр. Активним попитом користуються млинці вагою 2,5 кг, 5 кг та 10 кг. У пауерліфтингу використовуються млинці вагою 30-50 кг.


Зверніть увагу:на практиці використовувати диски великої ваги та діаметра для гантелей незручно (великі диски більше підійдуть для штанги). Комфортно - млинці по 5 кг максимум, доповнені парою-трійкою млинців по 2,5 кг, 1кг та 0,5 кг.

Покриття дисків

Вініл, гума, каучук та неопрен приємні на дотик, не ковзають у руці, знижують шумність та можливість пошкодження при зіткненні зі підлогою, продовжують термін служби гантелі. Гума найбільш довговічна, а неопрен вбирає піт.


Хромоване та сталеве покриття вважається класичним і практично не зношується.


Ціна на гантелі у Києвіпрямо пропорційна якості та довговічності покриття. Найдорожчі та незабутні - це гумові та сталеві диски. На вартість також впливає вага, кількість литих гантелей або комплектних дисків у комплекті. Для оснащення гойдалки краще відразу брати набір гантелі від 1 до 10 кг зі стійкою.

Гантельні грифи

Гриф гантельний - це зменшена версія грифа штанги. Оптимально підібраний діаметр грифа забезпечує щільну фіксацію гантелі у руках. Особливу увагу варто приділити покриттю грифа. Найбільш популярний варіант – хромований гриф із насічкою для кращого зчеплення долоні з поверхнею гантелі. Гума та неопрен комфортні та приємні на дотик. Пластик може ковзати, тому необхідно використовувати тальк та/або спеціальні захисні рукавички.

Форма

Універсальна форма грифу – пряма. Однак, у продажу зустрічаються і гантелі з квадратним грифом, вигнуті, гриф з паралельним хватом та ін.

Довжина

Залежно від умов тренувань довжина грифа може відрізнятися: короткий гриф не підійде для посадки великої кількості млинців, довгий буде незручний для виконання деяких вправ. У середньому довжина грифу становить близько 25-35 див.

Діаметр

Діаметр грифа в обхваті у більшості європейських гантелей становить – 3 см, тоді як американський стандарт – 2,5 см.

Замок (затискач)

Для фіксації диска на грифі використовуються один із видів замків:


  • різьбовий (гайки Вейдера) - міцний та надійний, міцно утримує млинці;
  • гвинтовий - ідеальний для легких гантелі, з важких може зіскочити.


Для підвищеної фіксації деякі моделі мають втулку-перехідник, яка ще міцніше фіксує млинці на грифі і дозволяє нівелювати різницю в діаметрі між грифом і диском.

Кількість дисків у наборі

У Києві купити гантелі можна поштучно або у наборі від 2 до 40 шт. Найбільш популярні поштучні гантелі та комплекти з 2 штук. Для облаштування фітнесу залу краще придбати набір як мінімум з 10-20 гантелі для тренувань з різною вагою. Литі гантелі найчастіше представлені саме в наборі, тоді як розбірні можуть комплектуватися різною кількістю дисків, які потім можна докупити окремо.


Наприклад:у Вас є гриф діаметром 2,5 см, а за допомогою втулки на ньому можна закріпити млинці діаметром 3 і навіть 5 см.

Як підібрати оптимальну вагу гантелей?

Початкова вага для чоловіка 5-10 кг залежно від фізичної підготовки, для жінок рекомендується починати з 0,5-5 кг, за формулою 20%, про яку писали вище.


Для фітнесу та аеробних навантажень підійдуть гантелі вагою від 1 до 3 кг.


Дітям віком до 6 років не рекомендується піднімати більше 1 кг. Дітям до 10-14 років не рекомендується піднімати вантажі важчі за власну вагу, тому що в цей період відбувається активне формування хребта.