Інверсійні столи
Інверсійна лава (або стіл) – це спортивне спорядження для силового тренування спини, яке має форму похилої стільниці з А-подібною металевою або ПВХ опорою. Система фіксації ніг, ергономічна спинка, рукояті для хвата або підлокітники роблять заняття комфортними та безпечними.
Під час тренування можна виконувати нахили та скручування донизу головою або змінювати кут нахилу тіла (звичайний, негативний). На відміну від вісу на турніку, даний апарат забезпечує більш природне та комфортне положення тіла, а, найголовніше, дозволяє «висіти вниз головою» абсолютно безпечно.
Статичні вправи на інверсії:
- зміщують центр тяжкості;
- усувають больові відчуття та втому;
- розпрямляють та витягують хребет без особливих зусиль.
Походження інверсійних столів
Інверсійна терапія бере свій початок біля витоків Стародавньої Індії та ведичної культури. Про практику підвішування пацієнтів вниз головою та користь такого підходу говорив і Гіппократ. Американські остеопати також активно використовували в медичній практиці так звані «гравітаційні черевики», які допомагали зняти біль у хребті та покращити кровообіг.
В результаті за допомогою перевернутого положення тіла вдавалося:
- зняти біль у ділянці шиї, спини та попереково-крижового відділу;
- позбутися втоми після фізичного навантаження;
- швидше відновитися після пологів;
- покращити мікроциркуляцію лімфатичної та кровоносної систем та ін.
Зверніть увагу: однією з обов'язкових умов фіксації позитивного результату процедури є опрацювання м'язів кора (для зміцнення м'язового корсета та підтримки хребта в правильному положенні).
Користь занять на інверсійному столі
Перед виконанням вправ щиколотки фіксуються за допомогою спеціальних манжет чи поролонових валиків. Заняття на інверсії корисні тим, у кого є систематичні болі в спині, а також люди, робота яких пов'язана з
- сидячим способом життя;
- інтенсивними фізичними навантаженнями;
- професійний спорт.
Розтягування хребетних дисків відбувається у положенні ногами вгору: тоді навантаження на хребет знижується, він випрямляється та подовжується. Крім того, таке положення тіла допомагає при:
- наявності міжхребцевих гриж;
- защемлення нерва;
- проблемах з поставою (сколіоз, викривлення хребта) та болях у спині.
Міжхребцеві диски, перебуваючи у звичному положенні тіла, піддаються компресії, що проявляється у вигляді затискачів та м'язової напруги, локальних болях у спині. Заняття на інверсійному столі знижують компресію та надають комплексний оздоровчий вплив:
- прискорюється відтік лімфи;
- покращується кровопостачання органів та систем;
- підвищується швидкість регенераційних процесів;
- відбувається профілактика захворювань серцево-судинних захворювань, зокрема варикозу;
- зміцнюється м'язовий корсет, за рахунок чого знижується ймовірність прояву хвороб хребта (радикуліт, остеохондроз та ін.);
- знижуються спастичні м'язові болі, що є наслідком зниженої фізичної активності;
- покращується робота вестибулярного апарату.
Зверніть увагу: інверсійний стіл є засобом профілактики та лікування вже наявних проблем з поставою (викривлення різного ступеня тяжкості). При незначному зміщенні міжхребцевих дисків достатньо статичного положення ногами вгору, без будь-яких додаткових вправ.
Протипоказання
Так як даний тренажер носить лікувально-профілактичний характер, то важливо переконатися, щоб у користувача не було протипоказань:
- онкологія (особливо, якщо мова стосується спинного чи головного мозку);
- вагітність будь-якого терміну;
- вік (не рекомендовано дітям віком до 15 років);
- хвороби, що супроводжуються судомним синдромом;
- наявність штифтів, імплантів та протезів у суглобах чи кістках;
- патології серцево-судинної системи людини (вроджені та набуті);
- підвищений очний тиск, глаукома та інші очні хвороби;
- грижі (післяопераційні та черевні);
- захворювання вуха (наприклад, отит);
- будь-які недолічені хронічні захворювання в активній фазі;
- церебросклероз і хвороби, що викликають недоумство.
Зверніть увагу: якщо у вас немає жодного діагностованого протипоказання, але при заняттях на інверсійному столі у вас виникають неприємні відчуття, ці заняття мають бути поставлені на паузу для проведення консультації з сімейним лікарем.
Види інверсійних столів
Інверсійні столи відрізняються конструкцією та функціоналом, що дозволяє підібрати оптимальний тренажер під певні вимоги. Розглянемо варіанти столів:
Візуально-інверсійні столи в Україні відрізняються дизайном, ергономічністю та матеріалом спинки, формою каркасних елементів, наявністю додаткових розширень (підставок для смартфона або пляшки, ременя безпеки тощо). У комплектацію кожного тренажера входить інструкція, вивчивши яку можна налаштувати його відповідно до зростання та ваги користувача.
Зверніть увагу: звикання вестибулярного апарату до зміни кута нахилу має бути плавним і не перевищувати 5 ° за заняття. Підвищувати кут нахилу можна кожні 2-3 дні.
Як вибрати інверсійний стіл?
Для того, щоб купити інверсійний стіл і не помилитися у виборі, достатньо розібратися в особливостях даного тренажера:
У нашому інтернет-магазині Ви можете купити інверсійні столи з гарантією від виробника.