(093) 125 22 77

(095)254-22-77

(098)732-33-55

(095) 254 22 77

Режим роботи

Понеділок п'ятниця: 900 - 2000

Субота: 1000 - 1600

Неділя: вихідний

Роликові ковзани


Показано 1 по 12 з 343 (Всього сторінок 29)

Ролики- це черевики з жорстким каркасом, до якого кріпиться система коліс для катання на твердій поверхні (на вулиці, у парку або роллердромі). Пересування на роликах аналогічно класичним ковзанам, але за рахунок того, що площа опори у роликів більша (прим.простіше кажучи, колеса ширші за тонке лезо), то й кататися на них простіше.


Катання на роликових ковзанах забезпечує гарне кардіо навантаження, розвиває координацію рухів, наводить м'язи в тонус та підвищує настрій. Щоб купити ролики в Україні, буде корисно самостійно розбиратися в тонкощах та особливостях даного спорядження для активного відпочинку. Далі ми з Вами обговоримо найпопулярніші ролики та стилі катання.

Види роликів

  • Фітнес ролики - підійдуть для катання на рівній поверхні за рахунок полегшеної конструкції, м'якого черевика та гарної вентиляції. Даний варіант не підійде для маневрів, трюків та швидкісної їзди, зате для тривалих прогулянок та спокійного катання їм немає рівних. Саме цей вид роликів рекомендують вибирати новачкам, оскільки зручність тут першому місці;
  • Агресивні ролики (стріт) – їх слід вибирати, якщо у Ваших планах екстремальне катання з безліччю різних трюків (стрибки, ковзання, мабрук, кріс-крос тощо). Ролики складаються з жорсткого черевика з маленькою пластиковою рамою та поліуретановими колесами малого діаметра. Така конструкція дозволяє виконувати безліч трюків, проте на прогулянки скейт-парком або містом дані ролики не розраховані;
  • Спідскейти (бігові ролики) - вже з назви (speed skating з англ. "швидкісне катання") випливає, що дана класифікація роликів створена для швидкої їзди та екстриму. Вони буквально заточені під змагання та перегони. Відмінною особливістю моделі є низька посадка черевика та великі колеса, що дає можливість швидко набирати швидкість. Комфортні та маневрені спідскейти досить популярні серед ролерів із досвідом;
  • Фріскейти (слалом) - найбільш комфортні для виконання фігур, катання з розмітки та проходження перешкод. Черевик виконаний із жорсткого пластику або карбону, що дозволяє надійно зафіксувати ногу та вільно маневрувати. Колеса оснащені системою підшипників для забезпечення високої швидкості катання. Даний вид роликів більше підходить для досвідчених ролерів, які бажають вийти на новий професійний рівень, проте на них також можна вчитися азам;
  • Розсувні ролики (дитячі, підліткові та дорослі) - найпрактичніший варіант для ноги, що росте. За допомогою спеціального механізму довжина роликів збільшується на 1-3 розміри. Розсувний механізм, незважаючи на свої переваги, є також вразливим місцем: неправильна експлуатація та засмічення можуть значно скоротити термін життя ковзанів. При дбайливому поводженні та певних обставинами одними розсувними роликами можуть користуватися відразу кілька членів сім'ї.


Ціна на ролики в Києві, Харкові чи Дніпропетровську часто пов'язана з виглядом моделі. Найдешевшими прийнято вважати фітнес ролики та розсувні, а моделі для професійного роликобіжного спорту та трюків обійдуться дорожче. При виборі враховуємо мету: для навчання чи спокійного катання – вибираємо комфортні та недорогі роликові ковзани, якщо ж хочеться вийти на новий рівень та спробувати себе у трюках – перевага надається моделям з гарною маневреністю.

Як вибрати ролики?

У нашому магазині представлено понад 200 моделей ковзанів, кожна з яких має свої особливості. Щоб вибір був справді вдалим, пропонуємо взяти за орієнтир конструктивні деталі ковзанів. Після ознайомлення з конструкцією, Ви зможете точно визначити, яка модель Вам найкраще підходить.


Всі ролики складаються з 3 основних деталей: черевика, рами та коліс. Давайте розглянемо докладніше.

Черевики


Черевик надійно фіксує стопу за допомогою зовнішніх та внутрішніх фіксаторів (шнурівка, липучки, кнопки та баклі - пластикові фіксатори з ремінцем підйому та п'яти) для запобігання травматізаціі та забезпечує вентиляцію повітря.


М'які черевики - створюються зі штучного дихаючого матеріалу (наприклад, нейлону або поліестеру), який покритий жорстким матеріалом для фіксації стопи. З внутрішньої сторони розміщується каф (пластиковий манжет), який забезпечує бічну підтримку.


Порада:щоб перевірити якість підтримки гомілкостопу, необхідно стоячи прямо на роликах нахилити його на внутрішній бік стопи. Якщо нога при цьому залишилася в прямому положенні і немає почуття напруги – це означає, що бічна підтримка є гарною. А якщо нога завалюється на бік разом із роликами, то краще пошукати іншу модель.


Плюси:


  • Невелика вага, зокрема завдяки технології Softwear (безшовний крій);
  • Комфорт та ергономічність через відсутність твердого покриття;
  • Хороша вентиляція, що забезпечує безперервну циркуляцію повітря;
  • Легка фіксація за допомогою баклі з технологією Memory Buckle (досить 1 раз виставити відповідний розмір, щоб затягування «запам'ятало» посадку), технологій швидкого шнурівки та ремінців.


Мінуси:


    Особливості догляду (складність полягає у пранні черевика: пил та бруд забивається у м'які тканинні вставки).


Жорсткі черевики - складаються з 2 елементів: м'який внутрішній черевик і жорсткий зовнішній черевик із міцного пластику або карбону (використовується за типом матрьошки).


Плюси:


  • Надійна бічна опора для гомілкостопу;
  • Фіксація ноги за допомогою регулюючих шнурків, баклі та мікрометричних кліпс;
  • Протиударні елементи (слайдери) на зовнішній поверхні черевика.


Мінуси:


    Тяжкість і відносна жорсткість, яка може викликати дискомфортні відчуття, особливо при тривалому носінні.


Порада: свої перші роликові ковзани купити краще з м'яким черевиком. Це пояснюється особливими умовами комфортності та зниженим ризиком травмування. Також зверніть увагу на наявність гальмівної системи у задній частині роликів.Іноді гальмо виступає монолітною частиною рами. Початківцям краще віддати перевагу моделі з гальмом, оскільки процес гальмування у процесі освоєння техніки катання досить складний.

Рама

Ходові якості роликових ковзанів залежать від двох параметрів: конструкції та матеріалу рами:


Конструкція


Стандартна(Довжина рами 25-28 см) - характеризується гарною маневреністю, завдяки чому можна виконувати різні трюки та екстремальні повороти.


Укорочена(Довжина рами 24 см) - ще міцніша і маневреніша, що дає можливість легко керувати роликами і використовувати агресивний стиль їзди.


Матеріал


Композитний- Найчастіше використовуються полімери та скловолокно. Знижують вібраційну віддачу при катанні на нерівній поверхні та дарують відчуття комфорту. Використовується переважно у фітнес-роликах.


Алюміній- міцний і легкий матеріал, що має високий ступінь міцності та стійкості до пошкоджень. Зустрічається у фітнес-ковзанах та фрискейтах.


Екструдований алюміній- міцніший вид алюмінію з підвищеною антикорозійною стійкістю. Ковзани з рамою з екструдованого алюмінію витримують великі навантаження і тому часто використовуються в роликах для трюків і екстремального катання.

Колеса

Ключовими характеристиками роликових коліс є діаметр і жорсткість покриття, від яких залежить швидкість пересування та маневреність (прим.великі та тверді колеса ідеальні для швидкісного катання, а маленькі та м'які покращують маневреність та комфортність поїздки.).


Виділяють 3 типи жорсткості, позначені маркуванням:


  • 72-78А (м'які) – підійдуть для спокійного катання, знижують вібраційну віддачу;
  • 78А-88А (середня жорсткість) - забезпечують гарне зчеплення з покриттям і тому добре підійдуть для виконання трюків;
  • від 88А і вище (тверді) – дозволяють швидко набирати швидкість та підійдуть для екстремального катання.


Внутрішня частина колеса (ступиця) призначена для підшипників, від якості яких залежить легкість та швидкість катання. Стандартні підшипники мають маркування «608» з 8-ма кульками. У підліткових та дитячих моделях роликів встановлюються підшипники класу ABEC3 та ABEC5; для професійного чи професійного катання йдуть підшипники ABEC7 та ABEC9.


На замітку:ABEC - це абревіатура стандарту точності підшипників, що вимірюється в діапазоні від 1 до 9. Чим вище цифра, тим краще швидкість і легше накат. Підшипники - деталь, що зношується, яка легко замінна.

Як вибрати дитячі ролики?

Найперший вік для початку навчання катанню на роликах становить від 3 до 7 років. До 3-х років дитяча стопа ще сформована остаточно, тому катання може призвести до її деформації.


Регулювання розміру


Розсувні роликові ковзани з урахуванням швидкого зростання дитячої стопи компенсують цю різницю. Розмір черевика коригується залежно від довжини стопи. Наприклад, існують моделі із системою мікро регулювання CBS. Її суть полягає в тому, що розсувається рама (профіль), а не сам черевик, що забезпечує більш точне підстроювання під довжину стопи. Ціна на роликові ковзани в Києві з системою CBS вище за рахунок зручності та підвищеного комфорту розташування ноги.


Система фіксації


У дитячих моделях для комфорту та швидкості перевзуття виробники пропонують кнопкову або кліпсову застібку, а також липучки.


Колеса


У роликах для малюків (від 3-х років) колеса встановлені у 2 ряди, що забезпечує максимальну стійкість.


На замітку:підліткові розсувні ковзани (8-13 років) вже йдуть з однолінійною системою коліс, що дозволяє кататися на вищій швидкості та ефективніше тренувати вестибулярний апарат. Дітям з 14 років можна розглядати всі варіанти однорозмірних роликів.

На що звернути увагу при виборі роликів?

  • Існує окрема класифікація жіночих роликів, яка відрізняється не лише дизайном. Вони спроектовані з урахуванням особливостей жіночої стопи (вузька стопа та високий підйом). Також у жіночих роликах задник нижчий, що запобігає натирання в литковій зоні;
  • Захисна екіпіровка необхідна всім (шоломи, крешпади, наколінники, налокітники та захист для кистей). Початківцям без захисту не обійтися, то процес навчання катанню на роликах довгий і, на жаль, не безболісний. Професіоналам також потрібний спеціальний захист при швидкісній їзді або виконанні складних трюків та маневрів;
  • Вибір розміру повинен базуватися строго на фактичному розмірі стопи. Тобто якщо у Вас 35 розмір ноги, то краще вибрати ролики 35-40 розміру, ніж 32-37. Також слід врахувати, що європейські розміри на 1,5-2 одиниці менші за вітчизняні.

  • Щоб купити ролики в Україні недорого та ?