(093) 125 22 77

(095)254-22-77

(098)732-33-55

(095) 254 22 77

Режим роботи

Понеділок п'ятниця: 900 - 2000

Субота: 1000 - 1600

Неділя: вихідний

Каяки


Показано 1 по 12 з 13 (Всього сторінок 2)

Каякінг – сучасний вид водного екстремального спорту. У каяку (одиночній байдарці) на відміну від каное або байдарки весляр розташовується обличчям уперед і використовує дволопатеве весло для переправи. Даний вид плавзасобу був винайдений північними народами, чиє життя було нерозривно пов'язане з ловом риби. Сьогодні каяк став невід'ємною частиною водного туризму, а також активно використовується у побуті: для водних подорожей у сімейному колі чи корпоративного відпочинку.


Ціна на каяки у Києві залежить від обраного виду каякінгу і придатного для цього плавзасобу. Про те, які бувають каяки, з чого вони зроблені, як керуються, а також про їх ходові властивості та характеристики читайте нижче.

Види каякінгу


Рекреаційний каякінг


Прогулянковий вид сплаву по озерах, річках, морях та водосховищах. Для цього використовуються стійкі та швидкохідні човни.


Уайтуотер Каякінг


Спуск бурхливим і швидким річковим потоком. Складність спуску ранжується за класами (від I до VI). Каякер повинен пройти через річкові пороги, що змінюються залежно від рівня води.


Сноукаякінг


Спуск на каяку по снігових схилах може проводитись на гірськолижних курортах. Швидкість пересування може досягати 50 км/год.


Родео (фрістайл)


Каякінг передбачає виконання акробатичних трюків під час спуску по воді.


Сплав


Розрізняють 3 види сплаву: ігровий - проходження нескладної ділянки річки з елементами фрістайлу або родео; екстремальний – подолання дуже складних перешкод на воді; експедиційний - тривала індивідуальна подорож спокійними водоймами у віддалених від цивілізації місцях.


Спортивний каякінг


Проходження та подолання складних ділянок бурхливих річок на швидкість та час.


Дайвінг


Дайвер на каяку чи байдарці підпливає до місця занурення. Пройдена відстань може досягати кількох кілометрів уздовж берегової лінії. Альтернатива використанню моторного човна, вища прохідність за рахунок компактних розмірів.


Рибалка


Каяк на відміну від моторного човна більш екологічний і безшумний, а також відкриває доступ до лову риби на мілководді.


За кількістю посадкових місць каяки бувають:


  • дорослі;
  • дитячі;
  • двомісні (1 доросла + 1 дитина)
  • сімейні (2 дорослих + 2 дитини)

Матеріал

Литі каяки із пластику легкі, міцні та маневрені, при цьому досить нестійкі. Мають високий рівень непотоплюваності. Підходять для використання в спортивному каякінгу, для екстремального сплаву та переправи бурхливою водою.


Рекомендація:якщо у Вас є власний автомобіль, то питання транспортування такого каяка вирішується за допомогою спеціальної системи кріплення, яка встановлюється на даху. В цілому, литий ПВХ-каяк найбільш довговічне, витривале та практичне судно.Купити каякабо SUP-дошку для серфінгу від бренду SeaFlo можна у нашому інтернет-магазині.


Каркасні каяки із пластику складаються з жорсткого металевого каркасу та ПВХ-покриття. Характеризується високими ходовими якостями та мінімальною парусністю. Потоплюваність вище ніж у монолітної. Розбірна конструкція зручніша для транспортування, проте потрібен додатковий час на складання/розбирання.


Надувні каяки з ПВХ легкі, витримують велику вагу, а також характеризуються відмінною стійкістю та плавучістю. До недоліків можна віднести високу парусність та неможливість використання в екстремальному сплаві через ймовірність проколу та потоплення.

Характеристики каяків


Розмір


Розмір каяка тісно пов'язаний з такими його якостями як швидкість, маневреність та вантажопідйомність. Коротке і широке днище каяка робить його стійким, але падає швидкохідність. Вузьке та довге днище, навпаки, дозволяє набирати більшу швидкість, при цьому керованість буде нижчою.


Стійкість (валкість)


Характеристика, що вказує на можливість човна протистояти негативним зовнішнім впливам та повертатися у положення рівноваги. Прямокутна форма підводної частини плавзасобу стабільніша і частіше зустрічається у надувних каяків.


Швидкість


Показник, який впливає опір і довжина хвилі, і навіть форма судна. Якщо довжина хвилі вища, ніж довжина каяку - значить, опір буде вищим. Для надувних каяків гостра ватерлінія носа не властива, тому вони повільніші.


Керованість


Довгий каяк йде чітко за курсом та стійкий; короткий, навпаки, складніше тримає курс, причому дуже маневрений. Для прогулянок на тихій воді підійде довгий каяк, а для подолання перешкод і швидкої адаптації до бурхливого потоку води, що постійно змінюється, - короткий.


Непотоплюваність


Характеристика, яка важлива у разі появи пробоїни та попадання води у кокпіт (відсік, призначений для пасажирів). Найбільш практичні литі пластикові та каркасно-надувні каяки, які мають повітряні бічні балони. Менш надійні – каркасні.


Удароміцність


Надувний каяк мало схильний до проколу і легко ремонтується за допомогою латки та спеціального вологостійкого клею. Пластиковий каяк також надійний і може пошкодитися хіба що від сильного удару. Найбільш схильна до псування категорія - це каркасні каяки, обтягнуті «шкірою».


Місткість


Класичний каяк розрахований на 1-2 пасажири. Винятком є сімейний тип каяка, в якому міститься 2 дорослих та 2 дитини. Також на кормі у каяків є герметичний багажний відсік для різних вантажів та особистих речей. У деяких моделях також є спеціальний бандаж для фіксації вмісту багажу.


Становище весляра


Sit-on-top – посадка зверху;

Sit in – посадка всередині.


Перевага посадки "Sit in" полягає в тому, що позиція весляра знаходиться в поглибленні (у кокпіті). Таким чином він захищений від попадання води (особливо якщо є накладна «спідниця»).


Позиція "Sit-on-top" менш захищена від проникнення води, але для цього передбачені спеціальні відсіки, в які відбувається відведення води.


Максимальне вагове навантаження


У середньому дитячий каяк витримує до 50 кг ваги, двомісний 100-150 кг; сімейний до 220-250 кг. Сюди також включено вагу багажу.

Види каяків


Прогулянкові каяки


Цей клас представлений одним, двома і тримісними каяками. Їхня головна відмінна риса - ширина плавзасобу, яка впливає і на його стійкість, і на об'єм палуби. Це найбільш комфортабельні, стабільні та надійні каяки. У них достатньо місця для пасажирів та зберігання/перевезення речей. Хоча ходові якості таких каяків не найкращі, всі недоліки компенсуються комфортом та керованістю.


Турингові каяки


Туринговий каяк за своїми ходовими можливостями та якостями значно випереджає прогулянковий, тому ідеально підійде для прогулянок акваторіями великих річок, каналів або озер.


Можна порадити купити каяк у Києві турингового типу для веслярів-початківців, так він дуже стійкий і не вимагає попередньої підготовки. У більшості випадків турингові каяки використовують під час тривалих сплавів за рахунок того, що цей плавзасіб має високу вантажопідйомність (важкий багаж + 150% ваги пасажира/-ів).


Морські каяки


Найбільш універсальний варіант як для морської експедиції, так марафону. Візуально відрізняється піднятою кормою та витягнутим корпусом, за рахунок чого має чудову прохідність та захист від попадання води всередину.


Також морський каяк відрізняється округлою формою обведення, має повітряні камери та герметичні відсіки для зберігання особистих речей (спорядження, продуктові набори та ін.).


Екстремальні (фрістайл та сплав) каяки


Такі каяки призначені для проходження порогів гірських річок з виконанням трюків і здатні протистояти ударам із підводного каміння. Візуально такі каяки коротші і мають округлий корпус, що робить їх більш маневреними.


Який каяк вибрати?

Перевага стоїть за нерозбірними пластиковими каяками:


  • зносостійкість;
  • якісний ПВХ;
  • висока вантажопідйомність;
  • чудові ходові якості;
  • наявність герметичних боксів для зберігання багажу.
  • не вимагає часу на складання та розбирання.


Єдине про що необхідно подбати – це питання транспортування. Найчастіше для цього використовуються спеціальні фіксатори, що кріпляться на дах автомобіля.Ціна каяка в Києвіфірми SeaFlo починається від 8000 грн. Підібрати каяк за Вашим бюджетом та завданнями допоможуть наші консультанти. Звертайтеся зараз!